čas serveru: 16:43:00

Vratislav Nechleba

Název: Portrét mladé dámy

Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, datováno 1921, stav původní )
na zadní straně štítek Národní galerie s evid. číslem O-1835
přiložen odborný posudek PhDr. Michael Zachař
přiložen certifikát autentičnosti uměleckého díla univ. prof. Jan Knotek
Vratislav Nechleba
(17. června 1885, Královské Vinohrady – 26. července 1965, Praha) byl český malíř - portrétista, profesor AVU
- vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1902–1907 v ateliéru profesora Maxmiliána Pirnera
- absolvoval studijní cesty do Itálie, Rakouska a Německa
- v roce 1918 byl jmenován profesorem na AVU. Zde působil až do roku 1958. Několikrát byl zvolen rektorem AVU

Rozměr: 56 x 46,5 cm

Aktuální cena: 45 000 Kč

Vyvolávací cena: 15 000 Kč

Id aukce: 2920