čas serveru: 06:46:56

Bruno Beran

Název: Na plese

Olej / plátno
( signováno vlevo dole, dekorativní rám, stav slušný )
přiložen odborný posudek PhDr. Jaromír Stach historik umění
Bruno Beran
(6. ledna 1888 Brno – 27. června 1979 Palma de Mallorca), byl český akademický malíř
- v letech 1903–1905 navštěvoval Uměleckoprůmyslovou školu ve Vídni u prof. Karla Otto Czechky a poté i Akademii výtvarných umění, kde se školil u prof. Rudolfa Bachera
- další studium absolvoval v letech 1907–1911 v Mnichově na Malířské akademii u profesorů J. C. Hertericha a Heinricha von Zügela
- v roce 1911 studoval i v Paříži na Akademii de la Grande-Chaumiere u Luciena Simona. V průběhu roku 1913 navštěvoval v Giverny Clauda Moneta a tímto počinem získal charakteristický impresionistický rukopis

Rozměr: 60 x 76 cm

Aktuální cena: 19 500 Kč

Vyvolávací cena: 9 000 Kč

Id aukce: 2922