čas serveru: 23:38:41

Dumitru Haralamb Chiparus

Název: Vyzývavá póza

Patinovaný bronz na mramorovém podstavci
( signováno na plintě )
celková výška 44 cm
odlitek z první půle 20. století
Dumitru Chiparus
- francouzský sochař rumunského původu. Chiparova tvorba začala soškami realistického charakteru věnujícími se dětem, prvně vystaveným roku 1914 v Pařížském salonu. Od 20. let se jeho tvorba pak vyznačuje vysokou dekorativností a nápadností, přičemž se Chiparus věnuje hlavně zobrazení tanečnic a krásných žen své doby. Pro velký komerční úspěch své práce na Salon des Artistes Français vystavoval jen sporadicky, přesto je považován za jednoho z nejlepších francouzských sochařů éry art deco

Rozměr: výška 44 cm

Aktuální cena: 12 000 Kč

Vyvolávací cena: 12 000 Kč

Id aukce: 5063

12 000 Kč 01.03.2023 10:49:05