Olej / překližka
( signováno vpravo dole, datováno 1931, vystaveno ve Spolku výtvarných umělců Dům umění v Moravské Ostravě, na zadní straně štítky, stav slušný )
Rozměr: 33 x 44 cm
Aktuální cena: 44 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Id aukce: 4159
Olej / plátno
( nesignováno, autorsky značeno na rubu, stav slušný )
přiložen odborný posudek PhDr. Michael Zachař
Rozměr: 42 x 49,5 cm
Aktuální cena: 35 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Id aukce: 4464
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 1934, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )
Rozměr: 20 x 30 cm
Aktuální cena: 71 000 Kč
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Id aukce: 5017
Příhozy: 88
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, datováno 1924, stav slušný )
Rozměr: 25 x 35 cm
Aktuální cena: 12 500 Kč
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Id aukce: 6090
Olej / lepenka
Rozměr: 54 x 35 cm
Aktuální cena: 15 000 Kč
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
Id aukce: 6306
( signováno vpravo dole, datováno 1973, nově adjustováno, stav perfektní )
Rozměr: 23 x 29 cm
Aktuální cena: 7 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 4610
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 1980, obraz v původním stavu )
Sugestivně působící práce je kvalitním reprezentantem nezaměnitelného malířského umu autora, pocházející z jeho výtvarně silného a sběratelsky vyhledávaného tvůrčího období. V živelném rukopise a expresivní barevnosti skvěle zachycuje atmosféru veselícího se průvodu a zaujme zejména atraktivní kompozicí. Celá scéna na diváka dýchá prožitkem z vlastního malování a působí velice autentickým a bezprostředním dojmem jako upřímná výpověď autorova bohatého vnitřního světa. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a PhDr. R. Michalovou. Přiložena odborná expertiza PhDr. J. Machalického "Obraz nazvaný Karneval pochází z umělcova vrcholného období 70. a 80. let, kdy dospěl k velkorysému vyjádření, kdy dokázal vystihnout ponurou či znepokojivou náladu určitých situací a dějů. Jeho obrazy mají často několik významových rovin, vypovídají nejen o daném příběhu, ale také o proměnlivých vztazích ve společnosti."
Rozměr: 100 x 60 cm
Aktuální cena: 270 000 Kč
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
Id aukce: 2578
Příhozy: 93
Kvaš / lepenka
( signováno vlevo dole, nově adjustováno, stav perfektní )
rozměr ve výřezu: 42 x 52 cm
- obraz z pozůstalosti ateliéru Josefa Jíry
- na zadní straně potvrzení manželky Ivany Jírové
Rozměr: 42 x 52 cm
Aktuální cena: 91 000 Kč
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Id aukce: 4645
Příhozy: 120
Kombinovaná technika / lepenka
galerijní sklo
obraz z pozůstalosti ateliéru Josefa Jíry
na zadní straně přípis manželky autora
Rozměr: 34 x 45 cm
Aktuální cena: 135 000 Kč
Vyvolávací cena: 7 500 Kč
Id aukce: 5952
Příhozy: 58
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 72, obraz odborně vyčištěn, dubový rám, stav perfektní )
Rozměr: 30 x 35 cm
Aktuální cena: 99 000 Kč
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
Id aukce: 4421
Příhozy: 104
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 72, stav původní )
Rozměr: 80 x 60 cm
Aktuální cena: 245 000 Kč
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
Id aukce: 5247
Příhozy: 78
Olej / plátno
Rozměr: 32 x 40 cm
Aktuální cena: 61 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Id aukce: 6551
Příhozy: 78
Tempera / papír
antireflexní sklo
francouzský rám
Rozměr: 33 x 40 cm
Aktuální cena: 69 700 Kč
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Id aukce: 5531
Příhozy: 55
Kombinovaná technika / litografie
( signováno vpravo dole, datováno 81, stav slušný )
Rozměr: 36 x 45 cm
Aktuální cena: 21 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 5532
Příhozy: 59
( signováno vpravo dole, datováno 81, obraz odborně vyčištěn, nově adjustováno, stav perfektní )
Rozměr: 36 x 45 cm
Aktuální cena: 10 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 6603
Příhozy: 25
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 67, obraz odborně vyčištěn,
na zakázku vyroben speciální oboustranný dubový rám, stav perfektní )
druhá ( zadní ) strana obrazu detailně nafocena - položka aukce ID 1514
přiložen odborný posudek PhDr. Rea Michalová Ph.D.
Rozměr: 70,5 x 100,5 cm
Aktuální cena: 255 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 1513
Příhozy: 110
Olej / plátno
NENÍ UMOŽNĚNA SAMOSTATNÁ DRAŽBA
druhá strana obrazu detailně nafocena - položka aukce ID 1513
Rozměr: 60 x 90 cm
Aktuální cena: 0 Kč
Vyvolávací cena: 0 Kč
Id aukce: 1514
Kvaš / lepenka
( signováno dole uprostřed, datováno 1965, stav původní )
rozměr ve výřezu: 55 x 45 cm
Rozměr: 55 x 45 cm
Aktuální cena: 26 000 Kč
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Id aukce: 4863
Příhozy: 55
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, stav slušný )
Rozměr: 55 x 65 cm
Aktuální cena: 2 100 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Id aukce: 1836
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, stav slušný )
Pseudonym: Reinold
Josef Jiří Kamenický (1910 - 1981 )
Narodil se v Brnu-Lískovci, zemřel ve Vídni
Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppe, dekorativní malba na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u prof. Nechleba, Hönicha a prof. Nejedlého. Převážně Moravské Slovácko, dále orientálními trhy, akty, krajinomalbou, zátiším. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídní, kde maloval zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo místem H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn.
Rozměr: 80 x 60 cm
Aktuální cena: 22 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 2804
Příhozy: 47