Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, stav slušný )
Rozměr: 36 x 29 cm
Aktuální cena: 2 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Id aukce: 5746
Kombinovaná technika / sololit
( signováno vpravo dole, datováno 74, stav původní )
rámováno pod sklem
Rozměr: 80 x 55 cm
Aktuální cena: 700 Kč
Vyvolávací cena: 700 Kč
Id aukce: 5426
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, datováno 1918, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )
Dílo vzniklo za Kotíkova druhého pobytu na Novopacku. Od prvních obrazů s civilní tématikou, jak to viděl u svých kolegů z Umělecké besedy, kdy používal osvědčené prostředky a postupy se Kotíkova tvorba mění zhruba v roce 1917. Obrazy dostávají fauvisticko-expresivní polohu, v malbě se objevuje poučení Cézannem. Tvary jsou poněkud zjednodušeny. Jedná se o mistrnou ukázku autorovy tvorby z období prvního členství v Mánesu. Informace o autorovi: Studoval u prof. Schikanedera. Od r. 1918 členem Mánesa, poté se s Mánesem rozešel a 1924-26 vystavoval s Holým, Holanem a Kotrbou (Sociální skupina Ho-Ho-Ko-Ko - tvořili pod vlivem německé Nové věcnosti obrazy převážně se sociální tématikou). Do Mánesa se vrátil r. 1928.
Rozměr: 28 x 36 cm
Aktuální cena: 64 000 Kč
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
Id aukce: 4649
Kvaš
( signováno vlevo dole, nově adjustováno, stav perfektní )
Rozměr: 24,5 x 17,5 cm
Aktuální cena: 7 000 Kč
Vyvolávací cena: 7 000 Kč
Id aukce: 3148
Kvaš
( signováno dole uprostřed, datováno 1959, stav perfektní )
Rozměr: 31 x 23 cm
Aktuální cena: 7 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Id aukce: 1435
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 46, stav perfektní )
odborný posudek PhDr. Rea Michalová Ph.D.
Osvědčení o původu originálu : Dílo, podnik Českého fondu výtvarných umění
Prodejní list
Bohatě malířsky rozehraná kompozice, jejíž motiv nabídl sám život, nás zavádí do pestrého světa tvorby tohoto uznávaného autora a zakládajícího člena skupiny Ho-Ho-Ko-Ko. Vyzrálá malba dokonale vystihuje Kotíkův hlavní zájem, jímž byli lidé a jejich spletité příběhy, někdy obyčejné, jindy naopak velmi dramatické, často spojené s prostředím měst, ale i vesnic, skrze které svým výtvarným jazykem komentoval současné dění. Obraz Vesničtí milenci je neobyčejným záznamem opojení a radosti ze života v té době zčásti zahaleného stínem válečného konfliktu, jenž měl za následek dramatické přehodnocení klasických hodnot. Z kubismu odvozená stylizace, expresivní vystupňování výrazu a kontrastnost barevných tónů jsou prostředky pro Kotíkovy práce ze 40. let velmi typickými, jejich prostřednictvím dosahoval nesmírné působnosti svých výjevů. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a Ing. arch. M. Kotíkem, autorovým vnukem. Přiložena odborná expertiza PhDr. R. Michalové, Ph.D. (cit.: „[…] V tomto obraze, nesoucím pečeť citového zaujetí, jednoznačně prokázal své kvality ‚excelentního vypravěče života.
Rozměr: 46,5 x 55 cm
Aktuální cena: 295 000 Kč
Vyvolávací cena: 39 000 Kč
Id aukce: 1528
Příhozy: 76
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, stav původní )
Rozměr: 73 x 54 cm
Aktuální cena: 1 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 1624
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 34, obraz odborně vyčištěn, rám v původním stavu )
Rozměr: 46 x 60 cm
Aktuální cena: 1 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Id aukce: 5129
Akvarel
Rozměr: 20 x 27 cm
Aktuální cena: 100 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 1571
Olej / lepenka
Rozměr: 25 x 33 cm
Aktuální cena: 300 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 4950
Akvarel
Rozměr: 20 x 25 cm
Aktuální cena: 100 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 4039
Olej / sololit
( signováno vpravo dole, datováno 93, stav slušný )
Rozměr: 25 x 17 cm
Aktuální cena: 1 600 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 6089
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, nově adjustováno, stav původní )
Rozměr: 34 x 49 cm
Aktuální cena: 600 Kč
Vyvolávací cena: 600 Kč
Id aukce: 6359
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, nově adjustováno, stav původní )
Rozměr: 34 x 49 cm
Aktuální cena: 600 Kč
Vyvolávací cena: 600 Kč
Id aukce: 6361
Olej / plátno / lepenka
Rozměr: 11 x 16 cm
Aktuální cena: 800 Kč
Vyvolávací cena: 800 Kč
Id aukce: 1900
Olej / karton
( signováno vpravo dole, datováno 1967 )
Rozměr: 50 x 60 cm
Aktuální cena: 2 500 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 3270
Olej / překližka
( signováno vpravo dole, datováno 1959, v původním stavu )
Rozměr: 30 x 43 cm
Aktuální cena: 1 100 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Id aukce: 2201
Litografie
Rozměr: 36 x 60 cm
Aktuální cena: 1 000 Kč
Vyvolávací cena: 900 Kč
Id aukce: 860
Olej / lepenka
Rozměr: 42 x 36 cm
Aktuální cena: 900 Kč
Vyvolávací cena: 900 Kč
Id aukce: 3197
Olej / sololit
( signováno vlevo dole, datováno 1992, stav slušný )
rámováno Viktor Brůžek
Rozměr: 80 x 60 cm
Aktuální cena: 1 700 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 6103