Litografie
( signováno vpravo dole, stav původní )
číslováno 18/60
Rozměr: 50 x 35 cm
Aktuální cena: 5 500 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Id aukce: 5095
Litografie
číslováno 60/60
Rozměr: 50 x 35 cm
Aktuální cena: 4 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Id aukce: 5096
Litografie
číslováno 31/60
Rozměr: 50 x 35 cm
Aktuální cena: 4 100 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Id aukce: 5097
Litografie
číslováno 58/60
Rozměr: 50 x 35 cm
Aktuální cena: 4 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Id aukce: 5098
Litografie
číslováno 1/60
Rozměr: 50 x 35 cm
Aktuální cena: 4 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Id aukce: 5099
Litografie
( signováno vpravo dole, stav slušný )
Rozměr: 30 x 26 cm
Aktuální cena: 7 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Id aukce: 1778
( signováno vlevo dole, volný list, stav perfektní )
Rozměr: 70 x 50 cm
Aktuální cena: 7 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Id aukce: 1780
( signováno vpravo dole, kovový rám, stav perfektní )
číslováno 25/150
Rozměr: 50 x 70 cm
Aktuální cena: 1 700 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 3573
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, dekorativní rám, stav slušný )
Rozměr: 50 x 40 cm
Aktuální cena: 3 500 Kč
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Id aukce: 2973
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, nově rámováno, stav slušný )
Rozměr: 50 x 60 cm
Aktuální cena: 1 100 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 3974
Kombinovaná technika / lepenka
( signováno vlevo dole, datováno 1943, stav původní )
Rozměr: 50 x 65 cm
Aktuální cena: 6 500 Kč
Vyvolávací cena: 6 500 Kč
Id aukce: 2331
Pastel / akvarel / papír
rozměr ve výřezu: 30 x 47 cm
rámováno pod sklem
pravost ověřena Zd. Preclíkem
Rozměr: 30 x 47 cm
Aktuální cena: 3 700 Kč
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Id aukce: 5785
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, kolem roku 1930, stav slušný )
posoudil a pravost potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař
Rozměr: 54 x 64 cm
Aktuální cena: 18 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 500 Kč
Id aukce: 6053
Olej / plátno
Rozměr: 30 x 40 cm
Aktuální cena: 800 Kč
Vyvolávací cena: 800 Kč
Id aukce: 5191
Olej / plátno
Bedřich Ženíšek (1872 Plzeň – 1930 Mnichovo Hradiště)
studoval na pražské UMPRUM a pracoval v bubenečském ateliéru malíře divadelních dekorací Rudolfa Rzihovského. Od počátku 20. století již působil v Mnichově Hradišti.
- 1907 člen Řemeslnické besedy
- napsal i řadu divadelních her. Jako výtvarný umělec se zabýval především krajinomalbou, ale živil se i výrobou rámů.
Témata ke svým obrazům nacházel zvláště v Českém ráji a v bývalé Jugoslávii.
Rozměr: 76 x 113 cm
Aktuální cena: 3 300 Kč
Vyvolávací cena: 3 300 Kč
Id aukce: 5673
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, stav původní )
Rozměr: 33 x 48 cm
Aktuální cena: 100 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 3007
Olej / překližka
Rozměr: 80 x 60 cm
Aktuální cena: 3 000 Kč
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Id aukce: 5124
Olej / plátno
Rozměr: 35 x 45 cm
Aktuální cena: 200 Kč
Vyvolávací cena: 200 Kč
Id aukce: 5575
Olej / dřevo
( signováno vlevo dole, stav slušný )
přiložen odborný posudek PhDr. Jana Benešová historička umění
přiložen certifikát autentičnosti uměleckého díla univ. prof. Jan Knotek
přiložen znalecký posudek Jindřich Vydra ak. malíř
Beneš Knüpfer
(12. dubna 1844 Frýdštejn – 18. listopadu 1910 )
- český malíř, představitel pozdního romantismu a naturalistického sensualismu
- v letech 1865–1870 navštěvoval Akademii v Praze
Nejprve jako mimořádný žák u Antonína Lhoty a později jako řádný student u Josefa M. Trenkwalda
- studoval na Akademii v Mnichově u malířů Alexandra Raaba, Alexandra Wagnera a Karla von Piloty
- roce 1892 získal zlatou medaili arcivévody Karla Ludvíka za obraz Souboj tritonů
- zakládajícím členem uměleckého spolu Jednota umělců výtvarných a členem spolku Vídeňská secese (Wiener Sezession)
Rozměr: 35 x 30 cm
Aktuální cena: 46 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 2923
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, dekorativní rám, plátkové zlato, stav perfektní )
Rozměr: 36 x 75 cm
Aktuální cena: 100 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 1497
Příhozy: 76