Olej / lepenka
( signováno na zadní straně, stav slušný )
Rozměr: 65 x 50 cm
Aktuální cena: 7 000 Kč
Vyvolávací cena: 7 000 Kč
Id aukce: 3305
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 1957, obraz odborně vyčištěn, nově adjustováno, stav perfektní )
Rozměr: 70 x 120 cm
Aktuální cena: 19 000 Kč
Vyvolávací cena: 6 500 Kč
Id aukce: 4616
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 1973, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )
Rozměr: 76 x 100 cm
Aktuální cena: 60 000 Kč
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
Id aukce: 3956
Příhozy: 62
Olej / překližka
( signováno vlevo dole, datováno 61, stav slušný )
původ z ateliéru malíře
konzultováno s PhDr. Jaromírem Zeminou
Rozměr: 19,5 x 53 cm
Aktuální cena: 19 500 Kč
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Id aukce: 5518
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, stav slušný )
Rozměr: 50 x 70 cm
Aktuální cena: 4 600 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 5602
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, stav slušný )
Rozměr: 67 x 50 cm
Aktuální cena: 12 500 Kč
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Id aukce: 6123
Akvarel / papír
( signováno dole uprostřed, stav slušný )
rámováno pod sklem
Rozměr: 29 x 43 cm
Aktuální cena: 700 Kč
Vyvolávací cena: 400 Kč
Id aukce: 5868
Olej / plátno / lepenka
( signováno vpravo dole, stav původní )
Rozměr: 32 x 41 cm
Aktuální cena: 500 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Id aukce: 4590
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, kolem roku 1924, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )
Přírodní památka Libuňka (na informačních tabulích označená Libuňka pod Troskami) se nachází mezi obcemi Ktová a Borkem pod Troskami na meandrujícím toku řeky Libuňky. Úsek dlouhý asi 2,5 km je obzvláště ceněn jako přírodní památka a je nejzachovalejším úsekem vodního toku na celé oblasti CHKO Český ráj.
Rozměr: 41 x 53 cm
Aktuální cena: 71 000 Kč
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
Id aukce: 2576
Účastníci: 16
Příhozy: 72
Olej / lepenka
( 2x signováno - vlevo dole a vpravo dole, vyřezávaný rám, obraz odborně vyčištěn, na zadní straně "Franta Kaván věnuje", stav perfektní )
konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem, na vyžádání zajistíme odborný posudek
Rozměr: 25,5 x 35 cm
Aktuální cena: 63 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 500 Kč
Id aukce: 548
Příhozy: 71
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, kolem roku 1900 v okolí Železnice u Jičína, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )
přiložen odborný posudek PhDr. Mgr. Michael Zachař
Rozměr: 35 x 28 cm
Aktuální cena: 62 000 Kč
Vyvolávací cena: 7 500 Kč
Id aukce: 5942
Příhozy: 68
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, datace po roce 1922, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )
Varianta obrazu publikována v monografii František Kaván, dílo vydané v Praze 2019, v soupise díla pod číslem 1622
Rozměr: 40 x 52,5 cm
Aktuální cena: 51 000 Kč
Vyvolávací cena: 7 500 Kč
Id aukce: 1853
Příhozy: 58
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, kolem roku 1920, obraz odborně vyčištěn, stav slušný )
obraz byl vystaven - František Kaván / zima - městské muzeum a galerie Hlinsko
výstava 9.12.2023 - 4.2.2024
( součástí aukce je i katalog výstavy )
katalogové číslo obrazu 50
na zadní straně potvrzení pravosti PhDr. Mgr. Michael Zachař
Rozměr: 50 x 70 cm
Aktuální cena: 105 000 Kč
Vyvolávací cena: 7 500 Kč
Id aukce: 5953
Příhozy: 79
Olej / plátno
přiložen odborný posudek
Rozměr: 49 x 65 cm
Aktuální cena: 84 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 2652
Příhozy: 62
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, přípis nerozluštěn, stav perfektní )
datace – okolo 1918,
Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Vystaveno: FRANTIŠEK KAVÁN, český rok v krajinách (24. 4. – 30. 9. 2018), Galerie Kooperativy v Praze.
Publikováno: František Kaván (1866 - 1941) DÍLO, Zachař Michael, Exner Ivan, Nadace pojišťovny Kooperativa, SVU Mánes Praha 2018, č. soupisu 1228 na s. 501.
Rozměr: 70 x 99 cm
Aktuální cena: 230 000 Kč
Vyvolávací cena: 35 000 Kč
Id aukce: 3947
Příhozy: 96
Olej / lepenka
konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem
Rozměr: 50 x 65 cm
Aktuální cena: 46 000 Kč
Vyvolávací cena: 7 500 Kč
Id aukce: 6515
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, kolem roku 1920, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )
Rozměr: 40 x 53 cm
Aktuální cena: 89 000 Kč
Vyvolávací cena: 8 500 Kč
Id aukce: 2173
Příhozy: 96
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, datováno 1913, obraz odborně vyčištěn )
datováno s věnováním vlevo dole: „Panu předn. Dachovskému srdečně Kaván1913“ dále vzadu nápis: Revír Ruba u Chlumu u Hlinska v Č. Jak jsem ulovil prvního tetřívka
Posouzeno a konzultováno Dr. Irenou Žantovskou Murray HonFRIBA, PhDr. Michaelem Zachařem (uznávaným znalcem díla F. Kavána), prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Jiřím Machalickým a Vladimírem Lekešem
Rozměr: 24,5 x 35,5 cm
Aktuální cena: 33 000 Kč
Vyvolávací cena: 6 500 Kč
Id aukce: 5526
Příhozy: 41
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, kolem roku 1900, stav slušný )
Rozměr: 21 x 15 cm
Aktuální cena: 15 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Id aukce: 4560
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, obraz odborně vyčištěn, původní dobový rám, stav perfektní )
přiložen znalecký posudek PhDr. Jan Šíbr
Rozměr: 69 x 98 cm
Aktuální cena: 250 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 3539
Účastníci: 22
Příhozy: 108