čas serveru: 07:28:19

Josef Kilián

Název: Jihočeská krajina

Olej / plátno
( signováno dole uprostřed, datováno 1962, stav původní )

Rozměr: 36 x 70 cm

Aktuální cena: 3 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 000 Kč

Id aukce: 5600

Josef Kamenec

Název: Havrani

Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, stav původní )

Rozměr: 28 x 36 cm

Aktuální cena: 500 Kč

Vyvolávací cena: 300 Kč

Id aukce: 4260

Josef Kadeřábek

Název: Podvečer

Olej / karton
( signováno vpravo dole, stav původní )

Rozměr: 27 x 33 cm

Aktuální cena: 3 900 Kč

Vyvolávací cena: 3 900 Kč

Id aukce: 5931

Josef Jiří Kamenický

Název: Prodavači melounů

Olej / plátno
( signováno vlevo dole, stav slušný )

Rozměr: 55 x 65 cm

Aktuální cena: 2 100 Kč

Vyvolávací cena: 500 Kč

Id aukce: 1836

Josef Jiří Kamenický

Název: Zátiší s kyticí a motýlem

Olej / plátno
( signováno vpravo dole, stav slušný )
Pseudonym: Reinold
Josef Jiří Kamenický (1910 - 1981 )
Narodil se v Brnu-Lískovci, zemřel ve Vídni
Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppe, dekorativní malba na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u prof. Nechleba, Hönicha a prof. Nejedlého. Převážně Moravské Slovácko, dále orientálními trhy, akty, krajinomalbou, zátiším. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídní, kde maloval zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo místem H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn.

Rozměr: 80 x 60 cm

Aktuální cena: 22 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Id aukce: 2804

Příhozy: 47

Josef Jíra

Název: Muž a kůň

( signováno vpravo dole, datováno 1973, nově adjustováno, stav perfektní )

Rozměr: 23 x 29 cm

Aktuální cena: 7 500 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Id aukce: 4610

Josef Jíra

Název: Karneval

Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 1980, obraz v původním stavu )
Sugestivně působící práce je kvalitním reprezentantem nezaměnitelného malířského umu autora, pocházející z jeho výtvarně silného a sběratelsky vyhledávaného tvůrčího období. V živelném rukopise a expresivní barevnosti skvěle zachycuje atmosféru veselícího se průvodu a zaujme zejména atraktivní kompozicí. Celá scéna na diváka dýchá prožitkem z vlastního malování a působí velice autentickým a bezprostředním dojmem jako upřímná výpověď autorova bohatého vnitřního světa. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a PhDr. R. Michalovou. Přiložena odborná expertiza PhDr. J. Machalického "Obraz nazvaný Karneval pochází z umělcova vrcholného období 70. a 80. let, kdy dospěl k velkorysému vyjádření, kdy dokázal vystihnout ponurou či znepokojivou náladu určitých situací a dějů. Jeho obrazy mají často několik významových rovin, vypovídají nejen o daném příběhu, ale také o proměnlivých vztazích ve společnosti."

Rozměr: 100 x 60 cm

Aktuální cena: 270 000 Kč

Vyvolávací cena: 45 000 Kč

Id aukce: 2578

Příhozy: 93

Josef Jíra

Název: Okno vzpomínek

Kvaš / lepenka
( signováno vlevo dole, nově adjustováno, stav perfektní )
rozměr ve výřezu: 42 x 52 cm
- obraz z pozůstalosti ateliéru Josefa Jíry
- na zadní straně potvrzení manželky Ivany Jírové

Rozměr: 42 x 52 cm

Aktuální cena: 91 000 Kč

Vyvolávací cena: 3 500 Kč

Id aukce: 4645

Příhozy: 120

Josef Jíra

Název: Beirut

Kombinovaná technika / lepenka
galerijní sklo
obraz z pozůstalosti ateliéru Josefa Jíry
na zadní straně přípis manželky autora

Rozměr: 34 x 45 cm

Aktuální cena: 135 000 Kč

Vyvolávací cena: 7 500 Kč

Id aukce: 5952

Příhozy: 58

Josef Jíra

Název: Vánoční radovánky na Malé Skále

Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 72, obraz odborně vyčištěn, dubový rám, stav perfektní )

Rozměr: 30 x 35 cm

Aktuální cena: 99 000 Kč

Vyvolávací cena: 9 000 Kč

Id aukce: 4421

Příhozy: 104

Josef Jíra

Název: Setkání u Jizery

Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 72, stav původní )

Rozměr: 80 x 60 cm

Aktuální cena: 245 000 Kč

Vyvolávací cena: 15 000 Kč

Id aukce: 5247

Příhozy: 78

Josef Jíra

Název: Na Krétě ( Pokoj 143 )

Tempera / papír
antireflexní sklo
francouzský rám

Rozměr: 33 x 40 cm

Aktuální cena: 69 700 Kč

Vyvolávací cena: 4 500 Kč

Id aukce: 5531

Příhozy: 55

Josef Jíra

Název: V hospodě

Kombinovaná technika / litografie
( signováno vpravo dole, datováno 81, stav slušný )

Rozměr: 36 x 45 cm

Aktuální cena: 21 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Id aukce: 5532

Příhozy: 59

Josef Jíra

Název: Pouštění draka

Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 67, obraz odborně vyčištěn,
na zakázku vyroben speciální oboustranný dubový rám, stav perfektní )
druhá ( zadní ) strana obrazu detailně nafocena - položka aukce ID 1514
přiložen odborný posudek PhDr. Rea Michalová Ph.D.

Rozměr: 70,5 x 100,5 cm

Aktuální cena: 255 000 Kč

Vyvolávací cena: 25 000 Kč

Id aukce: 1513

Příhozy: 110

Josef Jíra

Název: Malá Skála

Olej / plátno
NENÍ UMOŽNĚNA SAMOSTATNÁ DRAŽBA
druhá strana obrazu detailně nafocena - položka aukce ID 1513

Rozměr: 60 x 90 cm

Aktuální cena: 0 Kč

Vyvolávací cena: 0 Kč

Id aukce: 1514

Josef Jíra

Název: Pod Pantheonem

Kvaš / lepenka
( signováno dole uprostřed, datováno 1965, stav původní )
rozměr ve výřezu: 55 x 45 cm

Rozměr: 55 x 45 cm

Aktuální cena: 26 000 Kč

Vyvolávací cena: 3 500 Kč

Id aukce: 4863

Příhozy: 55

Josef Jelínek

Název: Dívka s knihou

Olej / lepenka

Rozměr: 54 x 35 cm

Aktuální cena: 10 500 Kč

Vyvolávací cena: 9 000 Kč

Id aukce: 4201

Josef Jambor

Název: Předjaří na venkově

Olej / překližka
( signováno vpravo dole, datováno 1931, vystaveno ve Spolku výtvarných umělců Dům umění v Moravské Ostravě, na zadní straně štítky, stav slušný )

Rozměr: 33 x 44 cm

Aktuální cena: 44 000 Kč

Vyvolávací cena: 4 500 Kč

Id aukce: 4159

Josef Jambor

Název: Návrší u Hlubočep

Olej / plátno
( nesignováno, autorsky značeno na rubu, stav slušný )
přiložen odborný posudek PhDr. Michael Zachař

Rozměr: 42 x 49,5 cm

Aktuální cena: 35 000 Kč

Vyvolávací cena: 4 500 Kč

Id aukce: 4464

Josef Jambor

Název: Stromořadí nad řekou

Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 1934, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )

Rozměr: 20 x 30 cm

Aktuální cena: 71 000 Kč

Vyvolávací cena: 3 500 Kč

Id aukce: 5017

Příhozy: 88