Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, stav původní )
Rozměr: 49 x 35 cm
Aktuální cena: 500 Kč
Vyvolávací cena: 300 Kč
Id aukce: 2982
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 2013, stav slušný )
Rozměr: 70 x 50 cm
Aktuální cena: 39 400 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Id aukce: 2913
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, stav slušný )
Rozměr: 50 x 35 cm
Aktuální cena: 1 900 Kč
Vyvolávací cena: 900 Kč
Id aukce: 2981
výtisk č. 83/300
Rozměr: 50 x 70 cm
Aktuální cena: 9 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2956
Olej / plátno
mírně zvlněné plátno
Rozměr: 35 x 25 cm
Aktuální cena: 2 800 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2963
Litografie
číslováno: 1/25
Rozměr: 50,5 x 40,5 cm
Aktuální cena: 1 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2992
( signováno vpravo dole, datováno 2015, stav slušný )
opatřeno otiskem prstu
přípis autora na zadní straně
Rozměr: 40 x 40 cm
Aktuální cena: 7 500 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Id aukce: 2928
Olej / plátno
( signováno monogramem RH vpravo dole, stav původní )
Rozměr: 50 x 70 cm
Aktuální cena: 2 100 Kč
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Id aukce: 2966
Akvarel / karton
přiložen certifikát autentičnosti uměleckého díla univ. prof. Jan Knotek
rozměr ve výřezu: 58 x 42 cm
Rozměr: 58 x 42 cm
Aktuální cena: 5 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Id aukce: 2954
Sérigrafie
( signováno vpravo dole, stav perfektní )
Rozměr: 48 x 62 cm
Aktuální cena: 7 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Id aukce: 3014
Olej / dřevo
( signováno vlevo dole, stav slušný )
přiložen odborný posudek PhDr. Jana Benešová historička umění
přiložen znalecký posudek Jindřich Vydra ak. malíř
Beneš Knüpfer
(12. dubna 1844 Frýdštejn – 18. listopadu 1910 )
- český malíř, představitel pozdního romantismu a naturalistického sensualismu
- v letech 1865–1870 navštěvoval Akademii v Praze
Nejprve jako mimořádný žák u Antonína Lhoty a později jako řádný student u Josefa M. Trenkwalda
- studoval na Akademii v Mnichově u malířů Alexandra Raaba, Alexandra Wagnera a Karla von Piloty
- roce 1892 získal zlatou medaili arcivévody Karla Ludvíka za obraz Souboj tritonů
- zakládajícím členem uměleckého spolu Jednota umělců výtvarných a členem spolku Vídeňská secese (Wiener Sezession)
Rozměr: 35 x 30 cm
Aktuální cena: 46 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 2923
Olej / plátno
( signováno vlevo nahoře, datováno 2020, stav perfektní )
Rozměr: 55 x 55 cm
Aktuální cena: 33 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Id aukce: 2924
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, stav původní )
Rozměr: 38 x 50 cm
Aktuální cena: 13 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2937
Příhozy: 58
Papírový reliéf
( signováno vpravo dole, nově adjustováno, stav perfektní )
- Nadační fond Klementová Zoubek
rozměr ve výřezu: 27 x 15 cm
Rozměr: 27 x 15 cm
Aktuální cena: 13 500 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2957
Příhozy: 61
Akryl / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 2021, stav perfektní )
Rozměr: 60 x 60 cm
Aktuální cena: 1 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2977
Olej / lepenka
Rozměr: 49 x 60 cm
Aktuální cena: 2 900 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 2960
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 1918, stav původní )
přiložen umělecko-historický posudek PhDr. Ivan Havelka
Rozměr: 45 x 79 cm
Aktuální cena: 8 500 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Id aukce: 2952
Olej / plátno
Rozměr: 60 x 50 cm
Aktuální cena: 2 100 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Id aukce: 2949
Litografie
Rozměr: 12 x 7,5 cm
Aktuální cena: 200 Kč
Vyvolávací cena: 200 Kč
Id aukce: 2998
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, dekorativní rám, stav slušný )
přiložen odborný posudek PhDr. Jaromír Stach historik umění
Bruno Beran
(6. ledna 1888 Brno – 27. června 1979 Palma de Mallorca), byl český akademický malíř
- v letech 1903–1905 navštěvoval Uměleckoprůmyslovou školu ve Vídni u prof. Karla Otto Czechky a poté i Akademii výtvarných umění, kde se školil u prof. Rudolfa Bachera
- další studium absolvoval v letech 1907–1911 v Mnichově na Malířské akademii u profesorů J. C. Hertericha a Heinricha von Zügela
- v roce 1911 studoval i v Paříži na Akademii de la Grande-Chaumiere u Luciena Simona. V průběhu roku 1913 navštěvoval v Giverny Clauda Moneta a tímto počinem získal charakteristický impresionistický rukopis
Rozměr: 60 x 76 cm
Aktuální cena: 19 500 Kč
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
Id aukce: 2922