Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, datováno 1918, obraz odborně vyčištěn, stav perfektní )
Dílo vzniklo za Kotíkova druhého pobytu na Novopacku. Od prvních obrazů s civilní tématikou, jak to viděl u svých kolegů z Umělecké besedy, kdy používal osvědčené prostředky a postupy se Kotíkova tvorba mění zhruba v roce 1917. Obrazy dostávají fauvisticko-expresivní polohu, v malbě se objevuje poučení Cézannem. Tvary jsou poněkud zjednodušeny. Jedná se o mistrnou ukázku autorovy tvorby z období prvního členství v Mánesu. Informace o autorovi: Studoval u prof. Schikanedera. Od r. 1918 členem Mánesa, poté se s Mánesem rozešel a 1924-26 vystavoval s Holým, Holanem a Kotrbou (Sociální skupina Ho-Ho-Ko-Ko - tvořili pod vlivem německé Nové věcnosti obrazy převážně se sociální tématikou). Do Mánesa se vrátil r. 1928.
Rozměr: 28 x 36 cm
Aktuální cena: 64 000 Kč
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
Id aukce: 4649