čas serveru: 15:30:14

Alberto Giacometti

Název: Benátčanka

Patinovaný bronz
( podstavec mramor, značeno na plintě, stav perfektní včetně podstavce )
novodobý odlitek
Alberto Giacometti
švýcarský sochař, malíř a grafik
Giacometti je jedním z nejvýznamnějších sochařů 20. století. Jeho tvorba je ovlivněna kubismem, surrealismem a filozofickými otázkami kolem stavu humaine, stejně jako existencialismem a fenomenologií. Kolem roku 1935 se vzdal své surrealistické tvorby, aby se mohl věnovat "kompozicím s figurami". Mezi lety 1938 a 1944 byly postavy maximálně sedm centimetrů vysoké. Měly odrážet vzdálenost, ve které model viděl.
Od roku 1922 žil a tvořil převážně v Paříži

Rozměr: výška plastiky 111 cm, výška podstavce 15,5 cm

Aktuální cena: 35 000 Kč

Vyvolávací cena: 7 500 Kč

Id aukce: 6532