čas serveru: 14:22:33

Bedřich Ženíšek

Název: Boka Kotorská

Olej / plátno
Bedřich Ženíšek (1872 Plzeň – 1930 Mnichovo Hradiště)
studoval na pražské UMPRUM a pracoval v bubenečském ateliéru malíře divadelních dekorací Rudolfa Rzihovského. Od počátku 20. století již působil v Mnichově Hradišti.
- 1907 člen Řemeslnické besedy
- napsal i řadu divadelních her. Jako výtvarný umělec se zabýval především krajinomalbou, ale živil se i výrobou rámů.
Témata ke svým obrazům nacházel zvláště v Českém ráji a v bývalé Jugoslávii.

Rozměr: 76 x 113 cm

Aktuální cena: 3 300 Kč

Vyvolávací cena: 3 300 Kč

Id aukce: 5673