čas serveru: 09:25:07

Miroslav Adámek

Název: Trny

Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 1994, přípis autora na zadní straně, stav slušný )
Miroslav Adámek
* 25.02.1957 Vsetín – † 22.01.2002 Vsetín
grafik
Miroslav Adámek se narodil ve Vsetíně. V letech 1976-80 studoval uměleckoprůmyslovou školu (grafický obor) v Uherském Hradišti u profesora Nikla, v letech 1980-86 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze u profesora K. Součka a R. Koláře. Už v době studií se prosazoval jako zajímavý a originální malíř, v jehož vidění byla obsažena zkušenost každodenního života na valašském venkově, neobyčejný cit pro krajinu. Byl vstřícný a otevřený, jeho život i tvorba byly pevně srostlé s rodným Valašskem.

Rozměr: 86 x 100 cm

Aktuální cena: 9 100 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Id aukce: 6413