čas serveru: 14:22:22

Josef Jiří Kamenický

Název: Zátiší s kyticí a motýlem

Olej / plátno
( signováno vpravo dole, stav slušný )
Pseudonym: Reinold
Josef Jiří Kamenický (1910 - 1981 )
Narodil se v Brnu-Lískovci, zemřel ve Vídni
Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppe, dekorativní malba na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u prof. Nechleba, Hönicha a prof. Nejedlého. Převážně Moravské Slovácko, dále orientálními trhy, akty, krajinomalbou, zátiším. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídní, kde maloval zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo místem H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn.

Rozměr: 80 x 60 cm

Aktuální cena: 22 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 500 Kč

Id aukce: 2804

Příhozy: 47