čas serveru: 01:40:04

Dagmar Karell

Název: Tanečnice v šantánu

Akryl / plátno
Abstrakce
( signováno vpravo dole, stav slušný )
dílo získáno přímo od autorky
Dagmar KarellStudovala lingvistiku a literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1981 emigrovala do Kanady, kde pokračovala ve studiu na Univerzitě Britské Kolumbie a zároveň pracovala jako reportérka pro CBC- Radio Canada International.Žila a tvořila v Kanadě, Izraeli a Velké Británii. Cestovala po Evropě, USA, navštívila Egypt, Mexiko, Havajské ostrovy, Thajsko, Malajsii, Singapur. Nejsilnější inspiraci pro své obrazy nacházela v umění indiánského kmene Haida v Britské Kolumbii a na svém abstraktním stylu pracovala pod vedením Roberta Genna, jednoho z nejvýznamnějších pokračovatelů proslulé skupiny " Group of Seven". Vystavovala v Kanadě a USA, v roce 1994 byly její obrazy zapůjčeny pro filmování hollywoodskou produkční společností Aarona Spellinga. Soubor jejího díla byl vybrán galerií Buschlen-Mowatt k prezentaci kanadských výtvarníků v Hong Kongu a Singapuru. V témže roce navrhla vítězný design pro British Columbia´s Children´s Hospital.Od roku 1996 uspořádala 13 samostatných výstav v České republice, např. v Praze, Hradci Králové a Litomyšli.Její obrazy jsou majetkem soukromých a veřejných sbírek v Kanadě, USA, Evropě a Japonsku

Rozměr: 75 x 60 cm

Aktuální cena: 15 000 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Id aukce: 4135