čas serveru: 05:01:31

Probíhající aukce

Giuseppe Falchetti

Název: Zátiší s ovocem

Litografie
( signováno vlevo dole, stav původní )

Rozměr: 39 x 51 cm

Aktuální cena: 2 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 000 Kč

Končící: 8 dnů 16 hodin 55 minut 28 vteřin
( 26.01.2021 21:57:00 )

Id aukce: 2647

Václav Radimský

Název: Slunce nad řekou

Olej / lepenka
konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof. J. Zeminou
přiložena odborná expertiza PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová
Václav Radimský uměl jednoduchému krajinářskému motivu vtisknout působivou atmosféru. Malíř zde dokázal omezenou paletou barev, hnědou, rezavou, zelenou, modrou a jejich odstíny, zachytit náladu a charakter přírody určitého okamžiku a její proměnlivou barevnost, postihnout chvilku v přírodě, zdánlivě stejnou a přesto pokaždé jinou. Na české poměry v té době šlo o odvážné pojetí malby svým světelným výrazem a pronikáním barvou do podstaty světla. Předložený obraz nazvaný Slunce nad řekou patří k prvořadým dílům Václava Radimského.

Rozměr: 70 x 97 cm

Aktuální cena: 175 000 Kč

Vyvolávací cena: 150 000 Kč

Končící: 8 dnů 16 hodin 58 minut 28 vteřin
( 26.01.2021 22:00:00 )

Id aukce: 2580