Olej / plátno
( signováno vpravo dole, datováno 67, obraz odborně vyčištěn,
na zakázku vyroben speciální oboustranný dubový rám, stav perfektní )
druhá ( zadní ) strana obrazu detailně nafocena - položka aukce ID 1514
přiložen odborný posudek PhDr. Rea Michalová Ph.D.
Rozměr: 70,5 x 100,5 cm
Aktuální cena: 255 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 1513
Příhozy: 110
Částečně zlacené olovo
Komorní plastika / autorský odlitek
( na boku plintu signovány autorskou raznicí O. Zoubek, na rubu každé plastiky vyraženo autorskou raznicí pořadové číslo 89, které toto trojsoší mělo v sérii pro sdružení Lyra Pragensis , stav perfektní )
Autorský odlitek se vyznačuje propracovanými detaily ( obličeje sošek, zejména Adamův profil, Evina pravá ruka s nataženými prsty, struktura povrchu těl )
Rozměr: výška : Eva 45 cm, Adam 44 cm, Had 42 cm
Aktuální cena: 465 000 Kč
Vyvolávací cena: 55 000 Kč
Id aukce: 1516
Příhozy: 69
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 92, stav původní )
Rozměr: 70 x 65
Aktuální cena: 600 Kč
Vyvolávací cena: 600 Kč
Id aukce: 1630
Olej / karton
( signováno vpravo dole, původní )
Rozměr: 25 x 60 cm
Aktuální cena: 300 Kč
Vyvolávací cena: 200 Kč
Id aukce: 1635
Olej / karton
( signováno vpravo dole, stav původní )
Rozměr: 25 x 60 cm
Aktuální cena: 200 Kč
Vyvolávací cena: 200 Kč
Id aukce: 1639
Olej / lepenka
( nesignováno, stav původní )
Rozměr: 32 x 42 cm
Aktuální cena: 300 Kč
Vyvolávací cena: 300 Kč
Id aukce: 1640
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, stav perfektní )
publikováno v monografii Oldřich Blažíček - PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová
Pan profesor ho maloval v červnu 1942 když byl v Bělohradě na léčení
Rozměr: 29 x 40 cm
Aktuální cena: 175 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 1536
Příhozy: 86
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, stav původní )
Rozměr: 38 x 48 cm
Aktuální cena: 500 Kč
Vyvolávací cena: 400 Kč
Id aukce: 1641
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, dubový rám, stav perfektní )
vystaveno v Mánesu - 130. výročí S.V.U Mánes, Spolek výtvarných umělců Mánes
Rozměr: 30 x 40 cm
Aktuální cena: 235 000 Kč
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
Id aukce: 1554
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 1861, stav slušný )
Rozměr: 74 x 100 cm
Aktuální cena: 98 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 1549
Příhozy: 71
Olej / překližka
( signováno vpravo dole, datováno 43, stav původní )
Rozměr: 50 x 60 cm
Aktuální cena: 900 Kč
Vyvolávací cena: 400 Kč
Id aukce: 1652
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 46, stav perfektní )
odborný posudek PhDr. Rea Michalová Ph.D.
Osvědčení o původu originálu : Dílo, podnik Českého fondu výtvarných umění
Prodejní list
Bohatě malířsky rozehraná kompozice, jejíž motiv nabídl sám život, nás zavádí do pestrého světa tvorby tohoto uznávaného autora a zakládajícího člena skupiny Ho-Ho-Ko-Ko. Vyzrálá malba dokonale vystihuje Kotíkův hlavní zájem, jímž byli lidé a jejich spletité příběhy, někdy obyčejné, jindy naopak velmi dramatické, často spojené s prostředím měst, ale i vesnic, skrze které svým výtvarným jazykem komentoval současné dění. Obraz Vesničtí milenci je neobyčejným záznamem opojení a radosti ze života v té době zčásti zahaleného stínem válečného konfliktu, jenž měl za následek dramatické přehodnocení klasických hodnot. Z kubismu odvozená stylizace, expresivní vystupňování výrazu a kontrastnost barevných tónů jsou prostředky pro Kotíkovy práce ze 40. let velmi typickými, jejich prostřednictvím dosahoval nesmírné působnosti svých výjevů. Při konzultacích posouzeno prof. J. Zeminou a Ing. arch. M. Kotíkem, autorovým vnukem. Přiložena odborná expertiza PhDr. R. Michalové, Ph.D. (cit.: „[…] V tomto obraze, nesoucím pečeť citového zaujetí, jednoznačně prokázal své kvality ‚excelentního vypravěče života.
Rozměr: 46,5 x 55 cm
Aktuální cena: 295 000 Kč
Vyvolávací cena: 39 000 Kč
Id aukce: 1528
Příhozy: 76
( signováno vpravo dole, datováno 1934, stav původní )
Rozměr: 30 x 34 cm
Aktuální cena: 500 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Id aukce: 1658
Rozměr: 30 x 34 cm
Aktuální cena: 500 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Id aukce: 1659
Olej / sololit
( signováno vlevo uprostřed, datováno 2009, stav slušný )
Rozměr: 63 x 50 cm
Aktuální cena: 7 900 Kč
Vyvolávací cena: 6 900 Kč
Id aukce: 1660
Olej / lepenka
( signováno vlevo dole, obraz odborně vyčištěn, Francouzský rám, stav perfektní )
posoudil a pravost potvrdil PhDr. Michael Zachař, přiložen odborný posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová
Rozměr: 72 x 100 cm
Aktuální cena: 401 000 Kč
Vyvolávací cena: 90 000 Kč
Id aukce: 1515
Příhozy: 72
Olej / lepenka
Rozměr: 50 x 65
Aktuální cena: 1 000 Kč
Vyvolávací cena: 500 Kč
Id aukce: 1661
Litografie
( signováno vpravo dole, volný list, stav slušný )
Rozměr: 31 x 43 cm
Aktuální cena: 300 Kč
Vyvolávací cena: 300 Kč
Id aukce: 1664
Litografie
( signováno dole uprostřed, stav slušný )
Rozměr: 14 x 10 cm
Aktuální cena: 300 Kč
Vyvolávací cena: 300 Kč
Id aukce: 1665
Olej / plátno
( signováno na zadní straně, datování 1980, stav původní )
Rozměr: 40 x 55 cm
Aktuální cena: 1 600 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Id aukce: 1666