( signováno vpravo uprostřed, datováno 62, stav původní )
Rozměr: 20 x 11 cm
Aktuální cena: 2 300 Kč
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Id aukce: 2883
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 2021, stav perfektní )
obraz získán přímo od autora
Rozměr: 50 x 50 cm
Aktuální cena: 2 700 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2814
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, datováno 1942, stav původní )
Rozměr: 25 x 35 cm
Aktuální cena: 1 600 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 2823
Pastel / lepenka
( signováno vlevo dole, stav slušný )
Rozměr: 58 x 81 cm
Aktuální cena: 69 000 Kč
Vyvolávací cena: 7 000 Kč
Id aukce: 2842
Příhozy: 82
Olej / lepenka
Rozměr: 25 x 35 cm
Aktuální cena: 1 800 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 2824
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, odborně vyčištěno, dekorativní rám, stav perfektní )
Rozměr: 50 x 35 cm
Aktuální cena: 67 000 Kč
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Id aukce: 2795
Příhozy: 88
Ruční papír / Autorský tisk
( signováno vpravo dole, stav perfektní )
číslováno: 3 z 25
Rozměr: 51 x 40,5 cm
Aktuální cena: 3 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2867
Olej / lepenka
Rozměr: 50 x 67 cm
Aktuální cena: 23 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 2872
Příhozy: 61
Olej / plátno
- vystaveno v Městském muzeu a galerii Hlinsko v roce 2019
- vystaveno v Mánesu ke 130. výročí S.V. U. Mánes
- publikováno v katalogu k výstavě Gustav Macoun
Rozměr: 95 x 95 cm
Aktuální cena: 66 000 Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Id aukce: 2857
Bronzová plastika
Patinovaný bronz na mramorovém podstavci
( signováno vzadu dole, pozdější odlitek, stav perfektní )
výška: 34 cm hmotnost: 5,8 cm
Rozměr: výška: 34 cm hmotnost: 5,8 cm
Aktuální cena: 17 000 Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Id aukce: 2832
Příhozy: 56
Olej / lepenka
( signováno vpravo dole, stav původní )
Rozměr: 50 x 70 cm
Aktuální cena: 300 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 2862
Olej / plátno
( signováno vlevo nahoře, datováno 2021, stav perfektní )
Rozměr: 60 x 70 cm
Aktuální cena: 55 000 Kč
Vyvolávací cena: 5 500 Kč
Id aukce: 2792
Účastníci: 16
Příhozy: 64
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, datováno 2019, stav perfektní )
Rozměr: 60 x 70 cm
Aktuální cena: 42 000 Kč
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Id aukce: 2794
Příhozy: 65
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, stav slušný )
Pseudonym: Reinold
Josef Jiří Kamenický (1910 - 1981 )
Narodil se v Brnu-Lískovci, zemřel ve Vídni
Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppe, dekorativní malba na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u prof. Nechleba, Hönicha a prof. Nejedlého. Převážně Moravské Slovácko, dále orientálními trhy, akty, krajinomalbou, zátiším. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídní, kde maloval zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo místem H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn.
Rozměr: 80 x 60 cm
Aktuální cena: 22 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 2804
Příhozy: 47
Olej / plátno
( signováno vpravo dole, rám v původním stavu, obraz odborně vyčištěn, stav původní )
Rozměr: 41 x 61 cm
Aktuální cena: 6 500 Kč
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Id aukce: 2885
Olej / plátno
původ Francie
Rozměr: 46 x 55 cm
Aktuální cena: 4 500 Kč
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Id aukce: 2887
Olej / plátno
( signováno vlevo dole, nerámováno, stav slušný )
Výstavy v letech 1995 – 1997
Rozměr: 70 x 100 cm
Aktuální cena: 14 000 Kč
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Id aukce: 2834
Olej / lepenka
Rozměr: 50 x 70 cm
Aktuální cena: 2 500 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 2860
Olej / lepenka
přiložen odborný posudek PhDr. Michael Zachař
Rozměr: 50 x 70 cm
Aktuální cena: 305 000 Kč
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
Id aukce: 2806
Účastníci: 18
Příhozy: 87
Olej / lepenka
Rozměr: 20 x 35 cm
Aktuální cena: 500 Kč
Vyvolávací cena: 100 Kč
Id aukce: 2859